Profile

Mr. Mani Amini

Contact Details

Bio

کاخ توپکاپی

بازدید از این باشکوه و زیبا یکی از بخش های جذاب سفر شما در تور استانبول سفر باتو خواهد بود و گشت و گذار در آن نه تنها برای علاقمندان به تاریخ و تمدن اقوام مختلف ، بلکه برای عموم لذت بخش و سرگرم کننده خواهد بود . کاخ توپکایی عمارتی باشکوه است که در طی قرن ها بزرگترین و قدرتمند ترین  سلاطین عثمانی در آن زندگی و از این منطقه به کل امپراتوری خود نظارت داشتند . کاخ توپکاپی بقدری باشکوه و زیباست که آن را هم مرتیه کاخ ورسای می دانند . این بنا توسط سلطان محمد دوم در سال 1478 بنا شده و مابین قرون پانزدهم  تا نوزدهم  میلادی ، امپراتوری عثمانی از آن به عنوان مرکز سیاسی خود استفاده می¬‌ نمود . این بنا در سال 1924 میلادی و به دستور آتاتورک به موزه تبدیل شد .

 کاخ توپکاپی بقدری بزرگ است که برای بازدید از همه گوشه و کنار آن به هفته ها زمان نیاز خواهید داشت ، اما تورهای گردشگری اغلب شما را به تماشای بخش های اصلی آن نظیر اتاق سلاطین ، حرمسرا و خرانه داری و ... دعوت می کنند .

تفریحات آبی تور کیش جزو پرطرفدارترین دسته از تفریحات این جزیره به شمار میروند .زیرا آبهای کیش بستر مناسبی برای لذت بردن از انواع تفریحات آبی بوده و به خصوص شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب این جزیره امکان تفریحات و وورزش های آبی را در چهار فصل سال فراهم نموده است .تفریحاتی مانند غواصی که از قدیم مرسوم بوده امروزه با امکانات جالب تر و مدرن تر همچنان طرفداران خود را دارد میتوان غواصی را در هر سطحی که باشید امتحان کنید زیرا آب های شفاف کیش دارای بخش های مختلفی برای غواصی هستند که امروزه در هر بخش میتوان نوع خاصی از غواصی را از مبتدی تا پیشرفته در مناطق آبی جزیره امتحان نمود .